Ohlášky - červenec 2017

/ Ohlášky / Ohlášky - červenec 2017

Ohlášky - červenec 2017

• Od 10. 7. 2017 bude kostel sv. Petra a Pavla v Řeporyjích pro veřejnost z důvodu rekonstrukce interiéru uzavřen.

• Oprava vitrážních oken v lucerně kostela v Ořechu. Olověná síť vitráží je uvolněná a potrhaná, vitráže mají tendenci hroutit se vlastní vahou. Část jednotlivých skleněných segmentů je poškozena popraskáním s chybějícími částmi. Vitráže jsou oboustranně silně zašpiněny. Technický stav vitráží lze označit jako havarijní. Opravy proběhnou ještě letos. Celková cena za opravu lucerny činí 56 120,- Kč. Budeme rádi za Vaše příspěvky na tento účel. Zaplať Pán Bůh všem.

• Výuka náboženství pro děti v příštím školním roce bude pravidelně v pondělí od 17.15 hodin na faře v Ořechu. Ti, kdo mají zájem o první sv. přijímání, by měli absolvovat alespoň jeden rok náboženské nauky.  Setkání katechumenátu a příprava na biřmování bude také pravidelně v pondělí od 18.30 hodin opět na faře v Ořechu. Pravidelná výuka (příprava) bude zahájena v týdnu od 11. 9. 2017.

Středa 5.7. - Slavnost sv. Cyrila a Metoděje

Neděle 9.7. - 14. neděle v mezidobí