Tříkrálová sbírka 2023 ve farnosti Ořech

/ Aktuality / Tříkrálová sbírka 2023 ve farnosti Ořech

Tříkrálová sbírka 2023 ve farnosti Ořech

Dnes tj. 8.1.2023 a další nedělí ve spolupráci s Farní charitou Stodůlky se koná v naších kostelích Tříkrálová sbírka.

Na co jde výtěžek Tříkrálové sbírky? 65% výtěžku putuje Farní charitě Stodůlky, která pomáhá i v Řeporyjích a okolí, kde charita není.
- Přímá podpora rodin v nouzi – školy v přírodě, kroužky, obědy, družina (projekt běží úspěšně už několik let, počty podpořených rodin se zvyšují)
- Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – služba, jenž od příštího roku má pomáhat a podporovat rodiče, kteří z různých důvodů mají potíže se o děti postarat (např.: nikdo je nenaučil pečovat o děti, mají dluhy, neumí s dětmi trávit volný čas, neumí hospodařit)
Dále 35% projekty Charity Česká republika:
- Stavba komunitního centra na Praze 2 pro rodiny s dětmi
- Pomoc chudým v Kyrgyzstánu a Uzbekistánu.
Svůj příspěvek můžete dát do kasičky, použít qr kód nebo číslo účtu uvedeném na letáku.

Moc děkujeme za vaše dary, velmi si jich vážíme.

Publikováno: 7. 1. 2023 Autor: Administrátor Sekce: Aktuality