Světový den prarodičů a starých lidí

/ Aktuality / Světový den prarodičů a starých lidí

Světový den prarodičů a starých lidí

K příležitosti svátku uvedení Páně do chrámu a na připomínku starců Simeona a Anny papež František vyhlásil Světový den prarodičů a seniorů, který se vždy bude konat 4. neděli v blízkosti památky Jáchyma a Anny, Ježíšových prarodičů.

“Jsem s tebou po všechny dny”, to je Pánův příslib, který dal učedníkům před vystoupením na nebesa a který dnes opakuje také tobě, drahý dědečku a drahá babičko." říká papež ve svém poselství pro tento den. Text z video poselství si můžete přečíst zde. Papež v něm poukázal na trojici pilířů, jejichž obnova přísluší právě nejstarší generaci: sny, paměť a modlitba.

První Světový den prarodičů a starých lidí papež František vyhlásil 31. ledna při promluvě před mariánskou modlitbou Anděl Páně. 

Se Světovým dnem prarodičů a starých lidí je také spojeno získání plnomocných odpustků - více zde. 

Videoposelství Mons. Jana Graubnera

Olomoucký arcibiskup a předseda ČBK Jan Graubner k této příležitosti připravil své videoposelství, ve kterém všechny seniory a prarodiče zdraví a představuje jim papežovo poselství pro tento den - více zde.

Níže v příloze najdete Modlitbu k prvnímu Světovému dni prarodičů a seniorů a  Poselství Svatého otce Františka ke Světovému dni prarodičů a seniorů.


Publikováno: 25. 7. 2021 Autor: Administrátor Sekce: Aktuality