Repatriace kardinála Josefa Berana

/ Aktuality / Repatriace kardinála Josefa Berana

Repatriace kardinála Josefa Berana

Program návratu ostatků kardinála Josefa Berana do vlasti.

Repatriace ostatků kardinála Berana proběhne 20. a 21. dubna 2018. Dne 20. dubna se v kostele sv. Vojtěcha uskuteční od 18 hodin doprovodný program, během kterého zazní texty kardinála Josefa Berana, vzpomínky na jeho osobu i hudební vystoupení. Tento předprogram bude ukončen chvílí ticha a očekávání na přivezení ostatků kardinála Berana. V 19.00 tak začně druhá část programu. Ostatky budou přeneseny do kostela a všichni zúčastnění se společně pomodlí svatovojtěšské nešpory. Poté budou ostatky slavnostně odvezeny do strahovské baziliky Nanebevzetí Panny Marie ke slavení vigilie.

Následující den 21. dubna v 10.00 vyjde procesí z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově s ostatky kardinála Josefa Berana směrem na Hradčanské náměstí. Od 11.00 proběhne slavnostní mše ke cti sv. Vojtěcha. Po skončení mešní liturgie, jejímž hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP, bude rakev s ostatky kardinála Josefa Berana vystavena veřejné úctě, a to do pondělí 23. dubna 2018. Po večerní poutní bohoslužbě od 18.00 hodin bude uložena v nově zřízeném sarkofágu. (Vstup do katedrály bude možný od 9.45 do 10.45 hodin. Ke vstupu do areálu Pražského hradu budou u vstupu přes Prašný most a při severním vstupu na I. nádvoří zřízena kontrolní stanoviště pro přednostní odbavení).

Níže v příloze naleznete Pastýřský list kardinála Dominika Duky OP k translaci kardinála Berana


Publikováno: 7. 4. 2018 Autor: Administrátor Sekce: Aktuality