Pouť v kostele Petra a Pavla v Řeporyjích

/ Aktuality / Pouť v kostele Petra a Pavla v Řeporyjích

Pouť v kostele Petra a Pavla v Řeporyjích

Pouť v kostele Petra a Pavla v Řeporyjích se uskuteční 2. 7. v 11.00 hodin.
Po mši sv. bude následovat společné agapé před kostelem. Předem děkujeme těm, kteří přinesou něco na společný stůl.
 

 

 

 

 

Kostel sv. Petra a Pavla v Řeporyjích

Filiální kostel farnosti v městské části Praha 5 - Řeporyje je v jádru románská stavba z 12. století. Byla to původně čtvercová centrála se čtyřmi apsidami, k níž byla později přistavěna hranolová věž. Roku 1772 byl kostel přestavěn architektem A. Schmiedem do obdélné podoby s novým presbytářem. V roce 1900-01 byla provedena Františkem Machem rekonstrukce původní stavby. V současné době byla ukončena rekonstrukce fasády. ​Připravujeme se nyní na rekonstrukci interiéru kostela.


Publikováno: 24. 6. 2017 Autor: Mariusz Kuźniar Sekce: Aktuality