/ Aktuality / Mimořádná opatření pro farnost Ořech v souvislosti se šířením COVID-19 – aktualizováno ke dni 16.3.2020

Nacházíme se v nečekané a výjimečné situaci, kdy je celá země v karanténě. Toto opatření je třeba respektovat a tudíž omezení pohybu dodržovat. Neneseme v těchto dnech odpovědnost jen sami za sebe, ale také za všechny ty, s nimiž se setkáváme. Nevíme, kdo z nás by mohl být infekční a koho by mohl nakazit a tím ohrozit na zdraví a na životě. Proto pro farnost Ořech platí od 16.3.2020, až do odvolání, tato opatření:

• Prosíme všechny o pečlivé zachovávání obecných zásad ochrany před virovou infekcí, o ukázněné zachovávání případně uložené karantény a vždy o ohleduplnost vůči zdraví ostatních (viz pokyny Vlády ČŘ).
  • Ruší se do odvolání veškeré veřejné PROGRAMY farnosti Ořech.
  • Ruší se do odvolání veškeré veřejné BOHOSLUŽBY v naších kostelích.
  • K bohoslužbám je možné se připojit prostřednictvím přenosů Televize Noe, Radio Proglas nebo na internetové stránce www.mseonline.cz
  • Návštěva kněze doma u seniorů či nemocných je možná. V případě potřeby se na mě obraťte na telefonním čísle 602136161.
  • Všechna tato opatření mají pouze preventivní charakter. Prosíme o uvážlivý přístup, nepodléhejme panice ani lehkovážnosti.

Spojujme se, prosím, každodenně v modlitbě za Boží pomoc a ochranu a za vzácný dar zdraví.

P. Mariusz Kuźniar, farář

Prohlášení ČBK k opatření vlády ČR ze dne 15.března 2020