Druhá neděle velikonoční - svátek Božího milosrdenství

/ Aktuality / Druhá neděle velikonoční - svátek Božího milosrdenství

Druhá neděle velikonoční - svátek Božího milosrdenství

Na první neděli po Velikonocích se slaví Svátek Božího milosrdenství. Neděli Božího milosrdenství stanovil papež Jan Pavel II. v den svatořečení polské řeholnice Faustyny Kowalské – 30. dubna 2000.

Právě sestra Faustyna se stala šiřitelkou poselství o Milosrdenství určeném celému světu. „V tento den jsou otevřena všechna stavidla Boží, skrze něž proudí milosti; a' se žádná duše nebojí ke mně přiblížit, i kdyby její hříchy byly jak šarlat“ (Deníček, 699).  Přípravou na svátek může být novéna, která spočívá v modlitbě korunky k Božímu milosrdenství. „V té novéně,“ slíbil Ježíš, „udělím duším veškeré milosti“ (Deníček, 796).

Zítra v neděli tj. 19. 4. v kostele v Ořechu se bude konat soukromá mše sv. 9.30 hodin, ke které jsme zváni připojit se na dálku modlitbou. Kostel bude otevřen od 10. 00 do 11.30 hodin s možností individuálně přijmout eucharistii.


Publikováno: 18. 4. 2020 Autor: Administrátor Sekce: Aktuality