COVID-mimořádná opatření

/ Aktuality / COVID-mimořádná opatření

COVID-mimořádná opatření

Na základě vydaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR platí od 10. září 2020 povinnost mít zakrytý nos a ústa ve vnitřních prostorách kostelů i dalších budov. 

Doporučuji všem, kteří mají jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, příp. zvýšenou teplotu, aby se chovali zodpovědně vůči druhým a zvážili svou osobní účast na bohoslužbě. Dezinfekce rukou lze uskutečnit u vchodu do kostela. Z kropenek je odstraněna svěcená voda. Svaté přijímání se bude podávat jenom na ruku. Doporučuji opět na nějaký čas upustit od podávání rukou při pozdravení pokoje. Všechna nařízení a omezení přijímejme, prosím, jako výraz ohleduplnosti a zodpovědnosti vůči druhým.


Publikováno: 19. 9. 2020 Autor: Administrátor Sekce: Aktuality