24h pro Pána

/ Aktuality / 24h pro Pána

24h pro Pána

Pastorační středisko Arcibiskupství Pražského ve spolupráci s farností při kostele Panny Marie Sněžné a společenstvím GIF zvou na modlitbu v rámci 24h pro Pána.

24 HODIN PRO PÁNA

do kostela Panny Marie Sněžné
(Jungmannovo náměstí 18, Praha 1)

v pátek 20. března 2020.

18.00 mše svatá
19.00 modlitba nešpor
19.30 tichá eucharistická adorace
20.30 velká modlitba Božího milosrdenství
 pokání, vyznání, obnova, chvála
 Písmo, ticho, zpěvy chvály, meditace
22.30 tichá adorace
23.30 Svátostné požehnání

Po celou dobu budou k dispozici dva až tři zpovědníci!

V Praze jsme pro rok 2020 zvolili formu páteční večerní modlitby resp. bohatého programu, který zahájí mešní liturgie, následovat budou nešpory s komunitou Františkánů a pak bude vystavena nejsvětější svátost k adoraci.

Jak vznikla tato iniciativa:

Iniciativu 24 hodin pro Pána přinesl papež František v roce 2014 a tento čas se stal svátkem odpuštění. Během tohoto času je k dispozici několik zpovědníků a také probíhá modlitba spojená s adorací. Bůh se dotýká lidských srdcí, vstupuje do nitra, usvědčuje nás z hříchu a podává ruku, abychom mohli vystoupit z bolesti zla a zakusit uzdravení plynoucího z odpuštění.

Papež František

Papež František řekl při modlitbě Anděl Páně 23. 3. 2014 na adresu poprvé připravované aktivity 24 hodin pro Pána: „...Bude to – můžeme to tak nazvat – svátek odpuštění, který proběhne také v mnoha dalších diecézích a farnostech světa. Odpuštění, které nám uděluje Pán, je třeba slavit, jako to v podobenství o marnotratném synu učinil otec, když se jeho syn vrátil domů. Slavil a zapomněl na všechny jeho hříchy. Bude to tedy slavnost odpuštění.“

Stránky Papežské rady pro novou evangelizaci

Stránky věnované iniciativě 24 hodin pro Pána

Text pro rok 2020

V roce 2020 budeme věnovat zvláštní pozornost úryvku z Lukášova evangelia  Lk 7,36-50 (www.biblenet.cz)

Jeden z farizeů pozval Ježíše k jídlu. Vešel tedy do domu toho farizea a posadil se ke stolu. V tom městě byla žena hříšnice. Jakmile se dověděla, že Ježíš je u stolu v domě farizeově, přišla s alabastrovou nádobkou vzácného oleje, s pláčem přistoupila zezadu k jeho nohám, začala mu je smáčet slzami a otírat svými vlasy, líbala je a mazala vzácným olejem. Když to spatřil farizeus, který ho pozval, řekl si v duchu: „Kdyby to byl prorok, musel by poznat, co to je za ženu, která se ho dotýká, že je to hříšnice.“

Ježíš mu na to řekl: „Šimone, chci ti něco povědět.“ On řekl: „Pověz, Mistře!“ – „Jeden věřitel měl dva dlužníky. První byl dlužen pět set denárů, druhý padesát. Když neměli čím splatit dluh, odpustil oběma. Který z nich ho bude mít raději?“ Šimon mu odpověděl: „Mám za to, že ten, kterému odpustil víc.“ Řekl mu: „Správně jsi usoudil!“

Pak se obrátil k ženě a řekl Šimonovi: „Pohleď na tu ženu! Vešel jsem do tvého domu, ale vodu na nohy jsi mi nepodal, ona však skropila mé nohy slzami a otřela je svými vlasy. Nepolíbil jsi mne, ale ona od té chvíle, co jsem vešel, nepřestala líbat mé nohy. Nepomazal jsi mou hlavu olejem, ona však vzácným olejem pomazala mé nohy. Proto ti pravím: Její mnohé hříchy jsou jí odpuštěny, protože projevila velikou lásku. Komu se málo odpouští, málo miluje.“

Řekl jí: „Jsou ti odpuštěny hříchy.“
Ti, kteří s ním byli u stolu, začali si říkat: „Kdo to jen je, že dokonce odpouští hříchy?“ A řekl ženě: „Tvá víra tě zachránila, jdi v pokoji!“

zdroj: www.apha.cz

Publikováno: 8. 3. 2020 Autor: Administrátor Sekce: Aktuality