Ohlášky 13. prosince 2020

/ Ohlášky / Ohlášky 13. prosince 2020

Ohlášky – 13. prosince 2020

• Adventní duchovní obnova přes prokopské údolí. Společně s farnostmi Stodůlky, Hlubočepy Vás zveme na duchovní obnovu na čerstvém vzduchu. V neděli 13. prosince od 13:00 do 16:00 naleznete otevřené tyto kostely: kostel sv. Prokopa v Nových Butovicích, kostel sv. Petra a Pavla v Řeporyjích, kostel sv. Vavřince v Jinonicích, kostel Krista Spasitele na Barrandově. V jednotlivých kostelích bude k dispozici: příležitost ke svátosti smíření, eucharistická adorace, tichá modlitba (s duchovními texty k adventu a biblickými texty), svaté přijímání. Všechny kostely jsou dostupné procházkou přes Prokopské údolí nebo autem. Podrobnosti naleznete na plakátku.
  • Výuka náboženství se koná online každé pondělí v 17.15 hodin.
  • Dotazník pro farníky ořešské a řeporyjské. Formulář najdete vzadu v kostele. Vyplněný odevzdávejte, prosím, v sakristii. Elektronickou verzi dotazníku najdete na webu farnosti v rubrice „aktuality“. Děkuji za Váš čas a těším se na další spolupráci!
  • Dle usnesení Vlády ČR (platí od 3.12.- 12.12.) lze pořádat bohoslužby z obsazenosti nejvýše 30 % míst k sezení, přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází́ k podávání ruky při pozdravení pokoje. Je zakázán společný zpěv více než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb. To znamená, že 10 osob přece jen zpívat může. Mše budou podle normálního rozvrhu. Aktuální rozpis bohoslužeb naleznete na farním webu a na nástěnkách. K účasti není nutné se hlásit.
  • Od pondělí 21.12. 2020 bude k dispozici na faře v Ořechu Betlémské světlo. Můžeme si je vyzvednout po dohodě s farářem.
  • Zpovědní den letos v adventní době není možno uspořádat. Lze se však domluvit s farářem individuálně.
  • Upozorňujeme na možnost přispívat finančně převodem na farní účty. Děkujeme.

Běžný účet: 381979389/0800, Transparentní účet: 5843453369/0800 na opravu kostela v Ořechu

Pondělí 14.12. - sv. Jan od Kříže
Úterý 15.12. - sv. Valerián
Středa 16.12. - sv. Adelhaida (Adéla)